מדריך צביעת רכב – מענה לשאלות נפוצות

צור קשר

צביעת רכב

מדריך צביעת רכב – מענה לשאלות נפוצות

פגיעות צבע קלות או נרחבות מעוררות כעס, איש אינו שמח לקראת פגיעה במראה החיצוני של הרכב. כאשר מדובר ברכב המשמש אנשי עסקים הפגיעה תהיה גם תדמיתית. הבשורה הטובה היא הקלות בה ניתן לבצע תיקוני צבע ולחדש את צבע הרכב. צביעת רכב מתבצעת במוסכים מתאימים תוך שימוש בתנורים מיוחדים וצבעים מתאימים. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע תיקוני צבע מקומיים בלבד, במקרים אחרים יהיה צורך לצבוע את החלק כולו וישנם מקרים בהם צוות המוסך ימליץ על צביעת רכב כוללת.

האם חייבים לבצע תיקוני פחחות טרם צביעת הרכב

התשובה לשאלה הזו חיובית, אין כל טעם להשקיע כספים בתיקוני צבע לרכב כאשר ישנן פגיעות פחחות. צוות המוסך עורך בדיקה מקיפה לרכב טרם צביעתו ומצביע על כל אותם אזורים בהם יש לבצע תיקונים. כאשר המטרה היא שיפור המראה החיצוני של הרכב לא תוכלו להרשות לעצמכם לוותר על תיקוני הפחחות. נציין כי ישנם מקרים בהם צוות המוסך ימליץ על החלפה כוללת של החלק הפגוע על פני תיקוני פחחות נרחבים, קיימים מקרים בהם הפגיעה כה מקיפה עד כי לא ניתן יהיה להחזיק לחלק המקורי את המראה הקודם, הפתרון הטוב ביותר יהיה החלפתו.

את ההחלטה בדבר סכום הכסף אותו תסכימו להשקיע בשיפוץ החיצוני של הרכב תקבלו על פי הקריטריונים הבאים:

  1. שווי הרכב בשוק
  2. תכנון עתידי להחלפת הרכב
  3. נטייה אישית לתאונות (נהיגת נהגים חדשים ברכב).
  4. אופי השימוש ברכב, עד כמה חשובה לכם החזות החיצונית של הרכב?

הכנות דרושות לקראת צביעת רכב

כאמור, עבודת צביעת רכב מתבססת על עבודת פחחות מקצועית ואיכותית. יש לבצע את כל התיקונים הדרושים במעטפת החיצונית של הרכב תוך שימוש בחומרי מילוי, תיקון חורים, טיפול בחלודה וכן הלאה. השלב הבא יהיה הסרת שכבת הצבע הקיימת ברכב תוך פעולת ליטוש, נציין כי הליטוש מתבצע בעזרת מכונת ליטוש חשמלית. לאחר הליטוש יש לנקות את הרכב משאריות של אבק ולכלוך לקראת הצביעה. השלב האחרון בהכנה לקראת כניסת הרכב אל תנור הצביעה יהיה הסרת כל החלקים אותם לא נרצה לצבוע או כיסוי מתאים ביריעות פלסטיק וניילון נצמד. יש לעטוף היטב את הגלגלים, הגומיות, חלקי האבזור החיצוניים, פסי הקישוט וכן הלאה. כל החלקים החיצוניים החשופים הרכב נצבעים באופן אחיד.

שלב הצביעה הגיע בתום הכנות רבות וכעת יש לבחור את הגוון המתאים, נציין כי שינוי צבע הרכב דורש גם עדכון מתאים במשרד הרישוי וברישיון הרכב. תהליך הצביעה מתבצע בצורה יסודית כאשר נהוג להתיז 2-3 שכבות של צבע עד להשגת גוון אחיד, מבריק ומשביע רצון.

Comments

comments