פחחות רכב – טיפול עצמי או במוסך?

פחחות רכב – טיפול עצמי או במוסך?

כל שנה כשחברות הרכבים מציגות את החידושים האחרונים שלהם בטכנולוגיות הדואגות לבטיחות שלנו ברכב תוך שימוש באמצעים חדישים כאלה ואחרים שיבטיחו לשמור עלינו ועל הרכב שלנו מכלל סכנה, אנחנו לא הרבה אחרי מגלים כמה האמצעים המתקדמים הללו נופלים בנוקאאוט אל מול הנהגים בכבישי ישראל. נזקים לרכב הם בלתי נמנעים וביצוע עבודות פחחות רכב היא מעשה שבשגרה.

אז כשלצערנו נופל עלינו הפור ומישהו נכנס בנו בצומת, לא שמנו לב ושפשפנו את הנהג בנתיב שליד או סתם ירדנו בבוקר אל הרכב בחניה וראינו שכל הפגוש עקום ומעוקם, אנו נדרשים לקבל החלטה. לתקן בעצמנו או ללכת למוסך?

תיקון עצמאי

בנהיגה היומיומית השוטפת שלנו יש לא מעט מקרים של תאונות קלות שבשגרה הכוללות פגיעות ונזקים קטנים בהם ניתן לטפל בקלות וללא ניסיון מקצועי אפילו בביתכם מבלי אפילו לדרוך במוסך. לרוב מדובר בנזקים כמו שפשוף קל ונקודתי של הצבע, שריטות שטחיות של המעטפת מסביב לגוף הרכב ועוד מקרים בהם הנזק הוא למעטפת החיצונית ולא משהו בפח או בשלד המכונית. עבור רוב סוגי הרכבים והצביעות השונות, קיימות בחנויות המתמחות בתחום שפורפרות המכילות צבע מיוחד ומברשת מוטמעת המאפשרת לכם לטפל בנוחות וביעילות בפגע המדובר. מומלץ לרכוש את הצבע המתאים לא על פי מראית עין בלבד, אלא ליצור קשר עם היצרן ולשאול מק”ט או תיאור מתאים של הצבע בשביל שהמוכר בחנות יוכל להתאים לכם את המוצר המתאים ולא משוה שרק דומה לו. לעיתים כאשר מדובר בנזק אפילו פשוט יותר, ניתן לסיים את העבודה עם מעט פוליש ואפילו לא נדרשת עבודת צביעה.

פחחות רכב אצל איש מקצוע

נזקים לרכב במקרה של תאונה לרוב משמעותיים ומסובכים יותר לטיפול בכוחות עצמכם אפילו על ידי הידיין המיומנות ביותר. במקרים כאלה מומלץ ורצוי לפנות למוסך שיבצע עבודת פחחות רכב מקצועית שלא רק תראה טוב אלא גם תחזיר את הרכב למצבו המקורי ותאפשר לכם נסיעה בטוחה וטובה. מומלץ לפנות לגורמי שמאות מתאימים וליצור קשר עם הביטוח בשביל לבדוק במסגרת התוכנית שלכם האם אתם זכאיים לכיסוי של העלויות ואם כן איפה ואיך. המחירים יכולים להשתנות בין המוסכים המורשים למוסכים פרטיים שמציעים עבודות פחחות וצבע מעולות.

Comments

comments