פחחות וצבע

בכל יום ויום מתרחשות הרבה מאוד פגיעות ברכב או תאונות דרכים קלות. לרוב, התוצאה של תאונות קלות מביאה לפגיעה כלשהי בפח, מעיכות, שריטות וכמובן – פגיעה בצבע. בדרך כלל, לא משתלם לפנות לחברת הביטוח על מנת לתבוע את תיקון הנזק, שכן העלות העצמית גבוהה יותר מעלות התיקון. עם זאת, בהחלט לא מומלץ להמשיך לנסוע כרגיל, בלי לפנות לטיפול מקצועי של פחחות וצבע. חשוב לדעת שלא מדובר אך ורק בעניין קוסמטי. לתיקון יש ערך חשוב אף יותר.
מראה מכובד ונסיעה בטוחה
נהג או נהגת מן השורה לא תמיד יודעים להעריך האם פגיעה ברכב גרמה לנזק רציני, למשל בשלדה. לכן, גם כאשר מדובר בתאונה קלה יחסית, שתיגמר ככל הנראה בטיפול של פחחות וצבע לרכב, כדאי בכל זאת לבדוק את הדברים לאשורם במוסך מקצועי. בנוסף, כאשר הנזק בפח או בצע נראה לעין ובולט מאוד – כדאי מאוד להחזיר לרכב את המראה המכובד. בדיוק כמו שבגד יפה משפיע על התחושה הפנימית ומצב הרוח – כך גם מראה הרכב. מראה לא מכובד הוא בהחלט לא נעים.
שומרים על הרכב
כאשר זקוקים לטיפול חיצוני, בכל היבט של פחחות, יש לכך גם משמעות נוספת וחשובה מאוד. פגיעה בפח, שריטות, כיפופים וכיוצא באלה יכולים לגרום לפגיעה ברכב במידה והם לא מטופלים. צבע שדהה והתקלף, שריטה או מכה שאינם מטופלים, בהחלט יכולים להביא עם הזמן לפגיעה משמעותית יותר כגון התפתחות של חלודה וקורוזיה. לכן, גם אם הפגיעה לא מטרידה מבחינה חיצונית, לטיפול איכותי יש משמעות בשמירה על הרכב.
הדבר האחרון שכדאי להזכיר הוא שהחזרת המראה הנאה של הרכב גם תורמת לשמירת הערך שלו. בהנחה שמרבית הציבור שואף בסופו של דבר למכור את הרכב כאשר הוא מבצע החלפה של רכב לדגם חדש יותר, הרי שמראה יפה ומטופח יותר מעלה את ערכו בשוק המשומשות.
אם נרצה לסכם, הרי שטיפולים חיצוניים של פחחות ושל צבע הם בעלי משמעות מבחינות רבות. מדובר בעניין של יופי ואסתטיקה, אך גם מעבר לכך. טיפול נאות שומר על הרכב ומגן עליו מפני פגיעות נוספות.

Comments

comments